מוסדות/ועדות
אנדרטת "יד ושם"
האנדרטה הוקמה בשנת 1964
בית העם
כניסה לאתר קהילה
 
מוסדות/ועדותביטחון
ביטחון - רב"ש

החל מדצמבר 2018 חברת נ.מ. שירותי שמירה ואבטחה בע"מ בניהולו של נמרוד סגל, מספקת לישובים חיבת-ציון וחרב-לאת שירותי שמירה ורב"ש.
לכל פנייה בנושא ביטחון יש לפנות לנמרוד המשמש גם כרב"ש בטלפון 054-4911747
מספר הטלפון של הסייר הוא 050-5959866
השער החדש בכניסה לכפר החל לפעול. הנחיות הנוגעות לפתיחתו נשלחו לתושבים.הנחיות ביטחון מהרב"ש:

אל מול מקרי הפריצה והגניבות המתחוללים במושב נעשית עבודה בלתי פוסקת של גורמי הביטחון לסיכול וצמצום הגניבות. מאמצי האבטחה הרבים שנעשים לא יוכלו להועיל ללא הקפדה של כל אחד מאיתנו על כללי זהירות והגנה על ביתו שלו. 
מעל לכל: יש צורך בהעלאת נושא הביטחון למודעות של כל אחד ואחד מאיתנו. שכיחות הפריצות ביישובים לא מותירה מקום לספק: גורמים עבריניים מסתובבים ביננו כל העת, בוחנים את התנהלותינו ולומדים את נקודות התורפה המאפשרות להם לפרוץ לבתים ולרכבים. במידה וזיהיתם רכב או אדם חשוד, נא הודיעו מייד לגורמי הבטחון, במידת האפשר בצירוף תמונה. 
עם זאת, אמצעי האבטחה במושבים לא יוכלו להחליף נקיטת אמצעי זהירות בסיסים – איש איש על רכושו.

להלן מספר כללים שמן הראוי שיהפכו לשיגרה בכל בית:
- הקפידו לנעול חלונות ודלתות בלכתכם לישון.מומלץ להתקין נועלנים (קיימות בשוק מספר הצעות) שמקשים על הרמת החלון או פתיחתו מבחוץ, נוסף על הנעילה הסטנדרטית. 
- הצניעו והרחיקו מהפתחים את דברי הערך בכדי להקשות על הפורצים. באירועי פריצה רבים הפורצים נוטלים רק את דברי הערך הקרובים לחלון שנפרץ.
- האירו מרפסות ואזורים בבית הפונים לשדות ואזורים חשוכים בחצר, ככלל יש להשתדל להשאיר אור כלשהו בבית שיבליט תנועת פורצים בלילה.
- וודאו שרכבכם מצוי מאחורי מנעול במידת האפשר. שערים שאינם נעולים בשעות הלילה מושכים תשומת לב והם בבחינת "פירצה הקוראת לגנב".
- מומלץ לעשות שימוש באזעקה. חשוב שהאזעקה תופעל בשעות הלילה ולכן אם יש צורך, התקינו אזעקה חיצונית שתתריע על פתיחת חלון או דלת. חשוב להגיב למשמע קול אזעקה כמו גם נביחות כלבים, בביתכם או אצל השכנים. אלה הם כלי אזהרה יעילים אך אינם מספקים ללא תגובה מיידית. הגיבו לסימני ההתרעה ע"י הדלקת אורות, פתיחת הדלת ויציאה לחצר במקרה הצורך.
- קראו לסייר הלילה במקרה שמתעורר אצלכם חשד כלשהו. הצטברות של קריאות מאפשרת לנו, אנשי הביטחון, לגבש תמונת מצב על הנעשה ביישוב. בהעדר קריאות שלכם, נשאר החשד כמידע בודד שלא מתורגם לפעולה מעשית וכך מתאפשר לגנבים להמשיך בתנועתם ביישוב באין מפריע.
נסו להפוך את הפריצה אליכם מסובכת עד כי הפורץ יעדיף לבחור במקום אחר לפעול בו.

יש לעדכן את הרב"ש או גורמי ביטחון נוספים במושב בכל פעילות חשודה המעוררת את תשומת לבכם.

רכז ביטחון שוטף (רב"ש): נמרוד סגל  054-4911747  דוא"ל:   rabash.hh@gmail.com
סייר (בשעות השמירה):                      050-5959866