מוסדות/ועדות
אנדרטת "יד ושם"
האנדרטה הוקמה בשנת 1964
בית העם
כניסה לאתר קהילה
 
מוסדות/ועדות
ועד מקומי
לפרטים נוספים
ועד אגודה
לפרטים נוספים
שעות פתיחת מוסדות
לפרטים נוספים
ספריה
ספריית חיבת-ציון

הספרייה הציבורית נקראת ע"ש שמואל הורוביץ, בן הכפר שנפל במלחמת השחרור. משפחתו תרמה את אוסף ספריו והם היוו את היסוד להקמת הספרייה בשלהי 1948.
מקום הספרייה הראשון היה בניין קטן (ע"י משפחת פלוטקין צבי), ממנו נותרו רק מרפסת נמוכה ורצפה (שנקראה בפי התושבים "הספרייה השבורה").
מאוחר יותר עברה הספרייה למבנה בו היא שוכנת היום ועברה תהפוכות שונות בכל הנוגע למיקום, סוגי המדפים, ריהוט ועוד. בשנת 2003 התבצע שיפוץ וחידוש כללי.
במשך השנים התפתחה והתרחבה הספרייה באספקטים שונים.
הספרייה ממומנת בעיקר על ידי ועד הכפר.
בספרייה חברים גם חברי המושב השכן, חרב-לאת ובשנים האחרונות אלו משתתפים בתקציב השנתי.
תקציב שנתי מצומצם נוסף (הנקבע על פי מספר הנפשות) מועבר על ידי משרד החינוך והמועצה האזורית, אחת לחודשיים.
את הספרייה הפעילו ומפעילים חברים בהתנדבות.
בספריה כ-15,000 ספרים הממוינים למחלקות שונות:
• ספריית הילדים: מחולקת לספרים לפעוטות, לילדי בכתות יסודי ותיכון. חלוקה נפרדת קיימת על פי נושאים כגון: ביוגרפיות, שואה, ספורט, חגים, אנגלית ועוד.
• ספריית המבוגרים: כוללת ספרות כללית, מדע בדיוני, מחזות, שירה, הומור, אנגלית ועוד.
• חדר עיון: כולל ספרי עיון בנושאים שונים הממוינים על פי השיטה העשרונית ע"ש דיואי, הנהוגה בעולם בספריות ציבוריות.

משנת 1995 הספרייה ממוחשבת וממוזגת.

בספרייה ריהוט נוח לילדים ולמבוגרים המאפשר ישיבה וקריאה בנחת.
הספרייה פתוחה לקהל בימי שני וחמישי בין השעות 17:00-19:00.
בחגים, הספרייה סגורה.
לפרטים נוספים
ביטחון
לפרטים נוספים
ועדת נוער
ועדת נוער

ועדת הנוער משותפת לחיבת ציון ולחרב לאת וחברים בה חברים משני הישובים. שיתוף הפעולה הפורה נמשך מעל 20 שנה ונותן תוצאות בפעילות הנוער.
ועדת הנוער אחראית להפעלת רכזת הנוער, לכל הפעילות התנועתית והמועצתית לנוער מכיתות ד‘-י"ב, לפרוייקטים מיוחדים וכן לטיפול נקודתי בבעיות הקשורות בנוער
עיקר פעילות הנוער מרוכזת בסניף תנועת הנוער "האיחוד החקלאי" בחיבת ציון. בסניף חלח"ץ –חרב לאת חיבת ציון- פעילים כ- 100 ילדים ובני נוער. ילדים מכיתה ד-ח הם חניכים ונוער מכיתה ט-י"ב הם הצוות. בשנים האחרונות פתחנו את הפעילות גם לתלמידי כיתה ג‘ המגיעים לפעולות בסניף.
תנועת הנוער דוגלת בסיסמא "נוער מוביל נוער". נערים ונערות, החל בכיתה ט‘, מדריכים ופעילים בתנועה ומנהלים את הסניף, בהכוונה ובהדרכה של הרכזת. אנו רואים בפעילות תנועת הנוער את ליבת העשייה החינוכית שלנו. אנו גאים בסניף שוקק החיים שבו נוער המגלה אחריות, מנהיגות ומעורבות חברתית ותורם לקהילה. הצוות פועל בהתנדבות, מקדיש שעות ולפעמים ימים ולילות בפעילות בסניף, בטיולים ובמחנות.
שנת הפעילות מתחילה בספטמבר עם הטיול לפתיחת השנה. הפעולות השבועיות בימי שלישי ממלאות את הסניף בחדוות עשייה חינוכית וערכית.
השנה נפרדנו מנורית נטע לאחר 20 שנות שירות בוועדת נוער. נורית הייתה בצוות שהקים את סניף תנועת הנוער ותרמה תרומה גדולה להתפתחותו ולתוצאות שאנו רואים היום ועל כך אנו מודים לה מאוד.
הפעילויות בסניף ממומנות באמצעות תקציבי הנוער של שני הישובים ובאמצעות השתתפות משמעותית של ההורים. המועצה האזורית גם היא תורמת ועוזרת לתנועות הנוער וכן יוצרת פעילויות של המועצה בה יש לנוער הזדמנות לפגוש את חבריהם מתנועות אחרות. לאחרונה יצאנו לטיול ט"ו בשבט שהיה מוצלח מאוד. רכזת הנוער, בין יתר תפקידיה, גם מתאמת את ההרשמה לטיולים ולפעילות הקיץ של המועצה.
רכזת הנוער –רותם שמואל עומדת לרשותכם בכל שאלה או בקשה בטל‘: 050-8546854
אנו, חברי ועדת נוער, מאמינים שהנוער הוא טוב ורוצה לתרום. תפקידנו לתת לו את התנאים והערוצים לפעול בהם, לכוון ,לחנך ולשים גבולות. לשמחתנו אנו רואים ברכה בעמלנו ומודים להורים ששולחים את ילדיהם לפעילויות ומשתפים פעולה במשך השנה.
חברי ועדת נוער חיבת ציון: עמית פלוטקין, רונן שיינפלד ואמיר רף
לפרטים נוספים
ועדת חינוך
לפרטים נוספים
ועדת תרבות
לפרטים נוספים
ועדת גימלאים ו"בית חם"
לפרטים נוספים
ועדת נוי
לפרטים נוספים
ועדת איכות סביבה
לפרטים נוספים
ועדת בית כנסת
לפרטים נוספים
ועדת תקשורת
לפרטים נוספים
ועדת קליטה
לפרטים נוספים
ועדת ארכיון ומוזיאון הכפר
ארכיון הכפר
הארכיון נוסד בשנות ה-80 על ידי שלושה חברים: יהושע פלוטקין, לאורה פרנק, ודינה אחינועם. כיום ממשיכות באיסוף ושמירה צביה זיסהולץ ומיכל רף. הקבוצה שמה לה למטרה לאסוף כל המסמכים הנמצאים במזכירות ו"בבוידם" (עלית-גג) שלה.
נמצאו מסמכים משנת 1925 והלאה. כל המסמכים נשמרו ותויקו בתיקים לפי נושאים שונים ולפי שנים. החומר במסמכים מלמד אותנו על הקמת הכפר, התושבים, החקלאות, התרבות, החינוך ועוד.
כמו כן בארכיון אלבומי משפחות הכוללים תמונות בתי החברים ובעלי הבתים, אלבומי ארועים מחיי הכפר, אלבומים של מוסדות הכפר, תקליטים, קלטות, קלטות וידאו, d/v/d ,הקלטות של חברים ותיקים וצילומם.
במשך בשנים הארכיון נד ד ממקומות שונים עד הגיעו למקום בו הוא נמצא היום. (2003) בחדר קטן שהכניסה אליו היא מהספריה.

המוזיאון
איסוף חפצים למוזיאון החל ברעיון בשנת ה-75 לכפר (2008) המטרה היתה לערוך תערוכה של חפצים מהעבר. הרעיון קרם עור וגידים, והחברים הביאו חפצים שונים ורבים שבהם נכללו חפצי בית, כלי משק וחקלאות ועוד.
לאחר התערוכה הרבה מהמוצגים נתרמו על ידי החברים כבסיס להקמת מוזיאון קבוע, כדי לזכור את העבר.
במשך הזמן נוספו עוד מוצגים והמוזיאון גדל והתרחב. כל המוצגים צולמו וסודרו באלבומים עם הסברים לכל מוצג. המוצגים ייסרקו למחשב.
עובדות ושומרות המוזיאון מקוות לקבל מוצגים נוספים בעתיד.


הצעות
ארכיון: פרסום מדי פעם של מסמכים מעניינים מהעבר שלנו ושל המדינה, או בקשות מהארכיון לקהל.
הצעות
מוזיאון: להעלות פעם בחודש פריט הנמצא או לבקש אם אפשר לקבל פריט שלא נמצא.
לפרטים נוספים
ועדת בריאות
לפרטים נוספים
צח"י (צוות חירום יישובי)
לפרטים נוספים
ועדת זהירות בדרכים
לפרטים נוספים
ועדת בית-העם
לפרטים נוספים
ועדת חיילים
לפרטים נוספים
מזכירות הכפר
לפרטים נוספים